Wspaniale i rodzinnie na Tynioku w Koniakowie

Podziel się

Rodzinny Rajd na Tyniok to impreza, która z pewnością na długo zapadnie w pamięci wszystkich, którzy w niej uczestniczyli.

W biurze zawodów na Zaolziu głosiły się 44 rodziny, łącznie 192 uczestników.  Rajd rozpoczął się od wspólnego złożenia przyrzeczenia, które składali zarówno dorośli jak i dzieci. Ślubowali oni „Walczyć mężnie i wspaniale, bawić się,  nie płakać wcale”. I z tymi słowy wyruszali w trasę. Po drodze czekały na nich nie lada wyzwania: skoki w workach, robienie samolotów, dmuchanie balonów, obieranie jabłka, odgadywanie melodii. Za każde zadanie Jury przyznawało rodzinie zaszyfrowane punkty. Wszystkim humory dopisywały, bo śmiechu było co nie miara. Przy mecie czekało na każdą rodzinę ostatnie, najtrudniejsze zadanie : dokończyć Rajd z powiązanymi wspólnie nogami. Zadanie to okazało się być najtrudniejsze, gdyż wymagało zgrania i synchronizacji całego zespołu. Po dotarciu do mety czekały na wszystkim same przyjemności i atrakcje. Każda rodzina otrzymywała drobny prezent za udział, a dla dzieci przygotowane były torby i zeszyty, jak na początek roku szkolnego przystało. Największą radość sprawiła dzieciom „zuzia”- pewnego rodzaju koło fortuny. Dzieci po zakręceniu kołem mogły wybrać sobie upominki i słodycze z przygotowanych pojemników. Na szczycie dla każdego przygotowana była kiełbasa prosto z grilla, napoje oraz słodycze. Gdy każdy na nowo nabrał sił mógł spróbować się w zawodach w przeciąganiu liny. Jedną drużynę stworzyli ojcowie, a drugą drużynę dzieci, które okazały się bezkonkurencyjne wygrywając wszystkie starcia. Niespodzianką dla wszystkich był również pokaz strażacki, który przeprowadzili strażacy z OSP koniaków Centrum. Prezentowali dzieciom jak działa strażacki sprzęt oraz pokazali jak wygląda wnętrze samochodu strażackiego.

Rodziną, która zdobyła największą liczbę punktów w Rajdzie była rodzina Kohut z Istebnej (Wojciech, Joanna i Tomasz). Drugie miejsce zajęła rodzina Patyk z Jaworzynki (Mirosław, Sławomira, Kinga, Adela i Artur), a trzecie miejsce rodzina Marekwica z Istebnej ( Andrzej, Marysia i Tereska).

Najliczniejszą rodziną biorącą udział w Rajdzie była rodzina Zawadów z Istebnej (Wacław, Kinga, Dawid, Grzegorz, Janek, Ela, Szymon i Filip ).

Serdecznie dziękujemy Wam wszystkim za te niezwykłe chwile spędzone z Wami na Tynioku, za prawdziwą rodzinną atmosferę, którą udało się nam stworzyć.

Serdeczne podziękowania należą się również wszystkim, którzy materialnie wsparli organizację imprezy:

  1. Gminny Ośrodek Kultury w Istebnej
  2. Market Budowlany BAZA z Istebnej
  3. Market REMA z Istebnej
  4. Galeria Florystyczna Kinga Matuszny z Istebnej
  5. PHU Edward Glet
  6. ZPM Legierski z Istebnej
  7. ZPM Jur Gast z Wisły
  8. Kompleks „Zagroń” z Istebnej
  9. Firma „Maspex”
  10. Proboszcz parafii istebniańskiej

Wielkie brawa dla organizatorów: młodzieży ze Stowarzyszenia VIDES i Sióstr Służebniczek z Istebnej.

 

 

 

Podziel się