VIDESowy weekend w Trójwsi

Podziel się

Już od kilku lat czas przygotowań do świąt Wielkanocnych dla wolontariuszy VIDES ma szczególne znaczenia. Następuje bowiem mobilizacja sił, by przygotować Wielkanocny kiermasz, a także ciekawe przedświąteczne warsztaty dla dzieciaków.  Mamy nadzieję, że nam się udało. Postawiliśmy w tym roku na warsztat, który miał na celu nauczyć dzieci, jak być pożytecznym w domu np. w rodzinnych przygotowaniach do Świąt.

W Koniakowie dzięki uprzejmości Państwa Barbary i Krzysztofa Bolik warsztat ten mógł się odbyć w Karczmie Pod Ochodzitą, natomiast w Jaworzynce swoją gościnnością służyła nam Restauracja Na Groniu Państwa Kowalczyków. Dzieci pod czujnym okiem ekspertów uczyły się poprawnego nakrywania do stołu i już nigdy nie zapomną, po której stronie talerza ma znajdować się łyżka, a gdzie położyć widelec. Prócz tego pracownicy Karczmy i Restauracji  zdradzili dzieciom tajniki składania serwetek w ładne i eleganckie figury, by dzieci mogły przyozdobić swój domowy, Wielkanocny stół. Mamy nadzieję, że po tych warsztatach dzieciaki będą częściej angażować się w pomoc w przygotowania dla licznych domowych uroczystości.

Pragniemy serdecznie podziękować właścicielom Karczmy Pod Ochodzitą w Koniakowie oraz Restauracji Na Groniu w  Jaworzynce, za otwarte drzwi dla naszych małych podopiecznych oraz za chęć przekazywania wiedzy i umiejętności innym. Te warsztaty bardzo wzbogaciły nasze zajęcia dlatego bardzo dziękujemy za Waszą przychylność.

W miniony weekend warsztaty z dziećmi to jedno z wielu zadań wolontariuszy, które znajdowały się na naszej liście. W piątkowe po południe wolontariusze wykorzystali swoje nowe umiejętności i robili piękne świece ozdabiane metodą decoupage, zaś w sobotę kilku wolontariuszy wypiekało Wielkanocne babki i baranki w piekarni Państwa Kawulok w Koniakowie. Po zakończonych warsztatach z dziećmi, jednocząc siły wolontariusze pakowali świąteczne wypieki, by móc następnego dnia rozprowadzać je na kiermaszu. Tym razem VIDESowy kiermasz wzbogacony był o świece, książki i afrykańskie upominki. Jak co roku nasz kiermasz „miał wzięcie”, a to wszystko dzięki Państwa życzliwości.

Zapraszamy wszystkie dzieci do udziału w cotygodniowych spotkaniach VIDESowego Oratorium, które odbywają się w każdą sobotę (prócz Świąt i długich weekendów) w budynku dawnego gimnazjum w Istebnej. Spotkania trwają trzy godziny, od 9:00 do 12:00, na dzieci czekają ciekawe zabawy, warsztaty, poczęstunek oraz krótki program wychowawczy.

Oprócz cotygodniowych spotkań w Istebnej, organizujemy także spotkania w Koniakowie i w Jaworzynce. Kolejne takie spotkanie odbędzie się w sobotę 5 maja. Już dziś serdecznie zapraszamy!

Małymi krokami zbliżamy się do końca roku szkolnego, a więc również do wakacji. VIDES jak co roku ma dla dzieci propozycję spędzenia jednego tygodnia wakacji w niecodzienny i wyjątkowy sposób. Nasza akcja wakacyjne „W Trójwsi jest Bosko!” odbędzie się w terminie od 1 do 6 lipca w lokalnych szkołach. Więcej informacji i szczegółów przekażemy wkrótce.

Nasz patron, święty Jan Bosko często mawiał, że „Wychowanie jest sprawą serca”. Te jego słowa mocną leżą na sercu wolontariuszom stowarzyszenia VIDES, dlatego wszystkie działania, jakie podejmujemy, podejmujemy z pragnienia serca i z troski o serce naszych małych podopiecznych. Cieszymy się, że mamy wokół siebie tak wielu przychylnych nam ludzi, którzy kibicują różnym VIDESowym inicjatywom.

Karina Czyż

Podziel się