Wieści z VIDESowego Oratorium w Istebnej

Podziel się

W Oratorium na Valdocco w Turynie, ksiądz Bosko często mawiał, że w życiu należy być „Dobrym chrześcijaninem i uczciwym obywatelem”. Jest to cenna myśl świętego, która wpisuje się po dziś dzień w wychowanie dzieci i młodzieży w środowiskach salezjańskich.

Również w Istebnej, w VIDEsowym Oratorium, dało się w sposób szczególny w minionych tygodniach, zauważyć wcielanie w  życie tej pięknej myśli. W kilka dni przez 1050 rocznicą chrztu Polski podczas spotkania z dziećmi gościliśmy młodzież z Garbowa z siostrą Kingą- Salezjanką na czele, która opowiedziała dzieciom, dlaczego dla nas Polaków- chrześcijan tak ważny jest krzyż i orzeł. Nauczyliśmy również króciutkiej piosenki o tych dwóch symbolach, by lepiej zapamiętać tę szczególną katechezę. Młodzi animatorzy z Garbowa poprowadzili dla dzieci warsztaty tematyczne- muzyczne oraz taneczne, a na koniec wspólną rekreację na hali sportowej.

Ważną rzeczą jest dbanie o swoją małą ojczyznę i na tę wartość chcieliśmy zwrócić uwagę najmłodszego pokolenia organizując z okazji Światowego Dnia Ziemi akcję dbania o las. Wokół istebniańskiego gimnazjum go nie brakuje, więc podczas spaceru rozmawialiśmy o lesie i zbieraliśmy pozostawione w nim śmieci. Dziękujemy Urzędowi miny Istebna za dostarczone nam worki oraz rękawiczki.

W naszym Oratorium nigdy nie brakuje dobrej zabaw, chwili rozmowy, modlitwy i wspólnej pracy. Oratorium to nie tylko miejsce, ale to KLIMAT. Oratorium to nie tylko przestrzeń metrażowa, ale przede wszystkim przestrzeń duchowa, gdzie stawiamy na rozwój wychowawczy i intelektualny naszych podopiecznych.

Wszystkie chętne dzieci zapraszamy na spotkania w każdą sobotę w godzinach od 9:00 do 12:00 (w sobotę 28 maja nie będzie spotkania ze względu na długi weekend).

VIDES organizuje również raz w miesiącu spotkania warsztatowe dla dzieci w całej Trójwsi. Kolejne spotkanie w Koniakowie i Jaworzynce odbędzie się 21 maja (sobota) w godzinach od 9:00 do 12:00. Prosimy, aby dzieci zabrały obuwie zmienne, drugie śniadanie oraz chęci do zabawy i dobry humor.

 

 

Podziel się