Warsztaty wolontariuszy „VIDES” w Garbowie

Podziel się

W dniach 22-24 marca spotkaliśmy się na warsztatach, tym razem w Garbowie. Dla wielu z nas podróż była długa, ale było warto! Grupa liczyła 60 uczestników, którzy przybyli z Rumi, Suwałk, Krakowa, Tarnowskich Gór, Czarni, Ostrołęki i Garbowa.

Czas był bardzo intensywny, dla niektórych nawet za bardzo. Jednak wyjechaliśmy z wielkim bogactwem treści, umiejętności i przeżyć duchowych.

W piątek wieczorem zaczęliśmy piękną drogą krzyżową, przygotowaną przez s. Marzenę Wójkowską (dziękujemy) i wolontariuszy z Krakowa. Wieczorem spotkanie integracyjne, które prowadzili również wolontariusze z Krakowa. A potem rozmowom nie było końca…

Sobotni dzień rozpoczęliśmy od Mszy św. Po śniadaniu s. Justyna przedstawiła nam wiązankę ks. Generała w temacie: „Świętość jest także dla Ciebie”. Potem każdy z nas mógł wybrać 2 warsztaty spośród 4: Bum bum rurki, fotograficzny, gry i zabawy integracyjne, zakładki do książek różnymi technikami.

Dla wielu z nas interesujące było spotkanie z p. Anną Kawalec z KUL, która przedstawiła założenia nowego kierunku studiów: Antropologia stosowana. Zobaczymy ile osób skorzysta z tej ciekawej propozycji.

Po obiedzie warsztaty z zajęć i umiejętności harcerskich prowadziła nowicjuszka s. Weronika. Najpierw wiedza a potem sprawdzenie umiejętności w terenie. Grupy z busolą i kartką z zadaniami poszły na wyznaczony szlak. Nie było łatwo ale wszyscy wrócili i wypełnili zadania.

Potem mieliśmy gości. Studentki KUL z Ukrainy przedstawiły nam prezentację o swoim kraju. Jest to związane z tegorocznym wyjazdem 10 wolontariuszy na Ukrainę. Pewnie w przyszłym roku będzie więcej osób chętnych na wyjazd.

Dziękujemy wszystkim, którzy przygotowali i prowadzili warsztaty oraz Siostrom z Garbowa, które nas przyjęły.

Poniżej mała galeria zdjęć ze całego spotkania.

Podziel się