Warsztaty tańca współczesnego w Istebnej

Podziel się

Strzałem w dziesiątkę okazały się zorganizowane przez Stowarzyszenie VIDES w Istebnej warsztaty tańca współczesnego. Brała w nich udział grupa dwunastu młodych ludzi, w tym dwóch chłopaków. Instruktorkom warsztatów była zaprzyjaźniona z VIDESem pani Agata Wendler.
Warsztaty trwały od 1 do 3 maja, a każdy dzień młodzież spotykała się na 2 godziny, aby nauczyć się podstaw tańca współczesnego i przygotować pokaz. Gołym okiem widać było wielki zapał i zaangażowanie w zajęcia. Uczestnicy stanowczo sprzeciwiali się proponowanym im przerwom w na złapanie oddechu. Te godziny spędzone na warsztatach dały piękny owoc- 4 maja na scenie istebniańskiego gimnazjum dali finałowy popis swojej choreografii. Układ był szybki, żywy, dynamiczny i trudny, co przyznała sama instruktorka. Młodzi tancerze wspaniale poradzili sobie ze wszystkimi figurami i wpasowaniu ich w muzykę, a także z tremom, która im towarzyszyła.

Młodzież ta do tej pory była zupełnie amatorami tańca, ale po majowym weekendzie w oczach nie jednego urosła do pokroju gwiazdy.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom za odwagę, bo zgłosić swój udział w warsztatach to jedno, a wystąpić na scenie przed publicznością to drugie.  Dziękujemy za wielki zapał i zaangażowanie. Dziękujemy również Pani Agacie za jej bezinteresowność, ponieważ prowadziła te warsztaty zupełnie za darmo!
Jeśli tylko będzie potrzeba, będzie chętna młodzież, to z miłą chęcią i przyjemnością zorganizujemy kolejne edycje warsztatów tańca współczesnego.

Podziel się