„Dajmy nadzieję” Święto charytatywne

Podziel się

4 maja (niedziela) od godz. 17:00
Istebna – hala widowiskowa przy Gimnazjum im Jana Pawła II

W programie:

17:00 – koncert Davida Fly ( www.davidfly.pl ) –4 uczestnika programu muzycznego X-Factor

18:00 – Pokaz tańca współczesnego grupy młodzieży z Trójwsi

18:15 – Pokaz Judo – judocy UKS Wisła Centrum

18: 30 – występ Zespołu Regionalnego „Istebna”

Podczas wszystkich występów czynny będzie bufet z drobnymi przekąskami, ciastami, zimnymi i ciepłymi napojami oraz stoisko z pamiątkowymi gadżetami.
Animatorzy prowadzić będą również kącik dziecięcy, aby nawet tym najmłodszym widzom się nie nudziło.

Kilka słów o inicjatywie …

Czterech wolontariuszy z Istebnej w najbliższe wakacje wyjedzie do miasteczka Lille we Francji, aby tam pracować dla ubogich dzieci z rodzin uchodźczych. Ich praca będzie pomocą w duszpasterskiej posłudze salezjanów w Lille, w tym pochodzącemu z Istebnej salezjaninowi Piotrowi Wolnemu. W roku 2012 Piotr wraz z animatorami z Francji uczestniczyli w akcji wakacyjnej dla dzieci w Trójwsi „Droga do marzeń”. Wtedy poznał pracę wolontariuszy VIDES na terenie naszej Gminy, zainspirował się pomysłem i zaproponował wspólną pracę tym razem we Francji-  zorganizowanie wakacyjnych zajęć dla  ubogich dzieci, pochodzących z Węgier, Słowacji czy Bułgarii, które razem z rodzicami osiedliły się we Francji.

Każde wsparcie udzielone stowarzyszeniu przyczyni się do organizacji warsztatów dla tych dzieci: nauki języka francuskiego, przydatnych form plastycznych i innych zajęć rozwijających ich zdolności. Naszym głównym celem poprzez te prace i bycie wśród tamtej społeczności jest dawanie młodym ludziom i dzieciom nadziei na lepszą przyszłość.

Serdecznie wszystkich zapraszamy !!!

CHARYTATYWNE ŚWIĘTO

 

 

Podziel się