INSPEKTORIALNE ŚWIĘTO MŁODYCH

Podziel się

5 października grupa wolontariuszy wyjechała z Siostrami do Warszawy i Łomianek, by wziąć udział w corocznym spotkaniu młodzieży salezjańskiej- „Inspektorialnym Święcie Młodych”. Tegoroczne spotkanie miało wyjątkowy charakter, ponieważ było powiązane z dwoma niezwykłymi wydarzeniami: spotkaniem ewangelizacyjnym „Stadion młodych- włącz pełnię wiary” oraz ślubami wieczystymi sióstr salezjanek.

Po przyjeździe do Warszawy mogliśmy zobaczyć kilka najważniejszych miejsc stolicy. Wśród nich największą radość sprawił nam spacer po parku otaczającym Łazienki Królewskie. Wśród słonecznych promieni i uroku jesiennych drzew podziwialiśmy zabytkowe zabudowania.

Spotkanie w Łomiankach rozpoczęła konferencja ks. Krzysztofa Krzaczka, a po niej nadszedł czas na wspólną zabawę i rozmowy.

Sobotni dzień spędziliśmy na Stadionie Narodowym, gdzie przez cały dzień trwały koncerty, konferencje i spotkania z ciekawymi osobami. To czas radości, modlitwy, zawierania nowych znajomości ( i odnawiania starych 🙂 )

Niedzielna Eucharystia, w czasie której 5 młodych sióstr salezjanek złożyło śluby wieczyste, była bardzo pięknym i wzruszającym momentem, który jeszcze raz pozwolił nam poczuć się częścią ogromnej Rodziny Salezjańskiej.

Weekend w Warszawie minął bardzo szybko. Wróciliśmy do Krakowa zmęczeni, ale pełni wrażeń i nowych doświadczeń.  Z pewnością nie jest to ostatnie nasze spotkanie z „salezjańskim światem”.

 

Podziel się