Dzień Wolontariusza w Istebnej

Podziel się

Międzynarodowy Dzień Wolontariusza to święto wszystkich wolontariuszy, a także organizacji zajmujących się wolontariatem. Obchodzone jest 5 grudnia i daje możliwość pokazaniu jak ważna jest rola osób zaangażowanych w pracę społeczną na rzecz innych na poziomie lokalnym, krajowym czy międzynarodowym.

W Trójwsi obchody te przypadły w sobotę 9 grudnia. Wpierw wolontariusze przeprowadzili kolejne spotkanie z dziećmi w Istebnej, Jaworzynce i Koniakowie, podczas którego odwiedził nas Święty Mikołaj. Spotkanie to wypełnione było dobrym słowem, wesołością i radością. Oczywiście nie zabrakło drobnych podarków. Dzieci odwdzięczyły się szerokim uśmiechem i wesołym śpiewem oraz obiecały, że wytrwale będą przychodzić na spotkania, by za rok znów spotkać tu Świętego Mikołaja.

Zaś wieczorem zebrani w domu parafialnym w Istebnej wolontariusze oraz zaproszeni goście mieli okazję by posłuchać o tym czym jest VIDES, jakie podejmuje działania na całym świecie, czym zajmują się placówki VIDESu w Polsce oraz jak ważną rolę pełnią wolontariusze VIDES pracujący na rzecz dzieci i młodzieży w Trójwsi. Prezentacje zawierały również wiele zdjęć z różnych inicjatyw jakie podejmujemy oraz wypowiedzi wolontariuszy na temat tego, dlaczego są wolontariuszami. Przy kawie, herbacie i słodkim poczęstunku toczyły się luźne rozmowy, zaś na zakończenie wolontariusze przedstawili pantomimę pt. „Pudełko” opowiadającą o tym, jak to dobrze jest dzielić się z innymi tym co się posiada.
Wielkim zaszczytem była dla nas obecność rodziców wolontariuszy, którzy bardzo licznie przybyli na to spotkanie i za tę ich obecność serdecznie dziękujemy.

W Istebnej Dzień Wolontariusza obchodzony był po raz pierwszy od 11. lat działalności VIDESu w Trójwsi, ale mamy nadzieję, że na pewno nie po raz ostatni spotkaliśmy się z tej okazji .

 

Podziel się