Była naprawdę BOSKA zabawa! Boski Bal Przebierańców już za nami

Podziel się

„Tak się bawi, tak się bawi – Boski Bal!” to dewiza, która towarzyszyła rozbawionej ekipie dzieciaków i animatorów Boskiego Balu Przebierańców.

Już od kilku lat w Trójwsi organizowana jest jedyna taka impreza dla dzieci – Boski Bal Przebierańców, a inicjatorami tego wydarzenia są wolontariusze Stowarzyszenia VIDES. Odbywa się on zawsze w sobotę, która jest najbliższa dacie 31 stycznia. A to dlatego, ponieważ w tym dniu wspomina się Świętego Jana Bosko- patrona dzieci i młodzieży, a także naszego Stowarzyszenia. Chcąc uczcić pamięć o księdzu Bosko, prekursora pedagogiki radości, w sobotę 3 lutego do remizy OSP w Istebnej Centrum przybyły dzieci z całej Trójwsi. W pięknych strojach księżniczek, wróżek, biedronek, kowbojów, rycerzy, piłkarzy, kotów i myszek bawiono się przy skocznej muzyce. Całość zabawy animowali wolontariusze VIDES, którzy nie chcąc odstawać od swoich podopiecznych, zatroszczyli się również o kolorowe przebrania. Dla około setki dzieci animowali oni zabawę taneczną, zabawy z kolorową chustą klanzy, tańce integracyjne i wiele zabaw, by każdy mógł poczuć karnawałowy klimat i wyszaleć się na parkiecie.

W chwilach przerwy od wesołej zabawy, dzieci mogły zaspokoić pragnienie i poczęstować się małym co nieco, by nabrać siły do dalszego balowania.

Miło nam, że w Boskim Balu wzięło udział wielu rodziców i kilka babć, którzy zaangażowali się w zabawę i służyli pomocą tam gdzie była potrzeba. Dziękujemy Wam za Waszą obecność i zaufanie, którym nas obdarzyliście.

Boski Bal jest alternatywną formą spędzania wolnego czasu dla dzieci i młodych animatorów, ale również pełni rolę inicjatywy integrującej środowisko. Podczas tego wesołego wydarzenia zintegrowały się dzieci z trzech sąsiednich miejscowości, a także rodzice z dziećmi. Jest to z ważniejszych aspektów działań VIDESu w Trójwsi. Dlatego chcemy serdecznie podziękować wszystkim dzieciakom i ich rodzicom za wspaniałą zabawę, za przygotowanie ciekawych przebrań, za radosną atmosferę w jakim mogliśmy przeżyć wspólnie ten Bal.

Słowa podziękowania kierujemy także do prezesa OSP Istebna Centrum Stanisława Kędziora za darmowe udostępnienie remizy na potrzebę organizacji Boskiego Balu, gospodarzom strażnicy Państwu Kukuczka oraz panu Józefowi Kędziorowi za użyczenie nagłośnienia.

Stowarzyszenie VIDES zaprasza na kolejne spotkania warsztatowe dla dzieci, które odbędą się w Koniakowie i w Jaworzynce w sobotę 24 lutego w godzinach od 9:00 do 12:00 w Szkłach Podstawowych nr 1. Natomiast zajęcia w Istebnej odbywają się w każdą sobotę w budynku dawnego gimnazjum w godzinach od 9:00 do 12:00.

 

Karina Czyż

Podziel się