Zimowe Spotkanie Animatorów Inspektorii Warszawskiej

Podziel się

Końcówka roku dla salezjańskich Animatorów naszej Inspektorii była czasem bardzo pięknym, prawdziwym doświadczeniem wspólnoty.

Wieczorem 29 grudnia do Istebnej przyjechały grupy młodych animatorów z Warszawy, Lublina, Garbowa i Łodzi, by wspólnie z gospodarzami miejsca, wolontariuszami VIDES, dzielić ten czas.

Wspólna modlitwa, Eucharystie, rozważania Słowa Bożego były dla uczestników Spotkania ważnym momentem w formacji duchowej, a czas spędzony na rozmowach, spacerach, przy wspólnym stole zbudowały i umocniły więzy między młodymi ludźmi z „tej samej branży”.

Wszyscy mieliśmy okazję również poznać … Zakamarki Istebniańskiego lasu. Dzięki uprzejmości BASE CAMP ISTEBNA mieliśmy okazję przejść marsz na orientację posługując się jedynie mapą o kompasem. Oprócz świetnej zabawy była to okazja do współpracy, wykorzystania umiejętności innych, którzy byli wokół nas.

W ramach Spotkania odbyła się również wystrzałowa Zabawa Sylwestrowa. O północy przywitaliśmy Nowy Rok 2016 fajerwerkami oraz serdecznymi życzeniami. Z racji Roku Miłosierdzia, który niedawno się rozpoczął zmówiliśmy Koronkę do Bożego Miłosierdzia. Po ciepłej kolacji u progu Nowego Roku powróciliśmy do wspólnej zabawy, która trwała do wczesnego ranka.

Każdy animator cały i zdrowy powrócił do domu, rodziny, do swojego środowiska.  Z bagażem nowych przeżyć, doświadczeń, pomysłów.

To Zimowe Spotkanie było pierwszym takim. Zostało zorganizowane z inicjatywy i potrzeby młodzieży. Miejmy nadzieję, że ten zapał i dostrzegania potrzeb budowania wspólnoty Animatorów, w nas nie zgaśnie.

Zapraszamy do obejrzenia fotogalerii

ZIMOWE SPOTKANIE ANIMATORÓW PLJ

 

DSC_0480

Podziel się